נופש ואטרקציות בפולין
|
מי אנחנו
|
פייסבוק
|
|
שאלות ותשובות
|
הכרת תודה
|
מפה
נופש ואטרקציות בפולין
מחוז Wielkopolskie
מחוז Wielkopolskie

אזור עם אוצרות תרבות עצומות. המדינה הפולנית החלה להיבנות כאן. הוא ידוע באנדרטאות - ממצבות מימי שושלת ה- Piastowie ועד לאנדרטאות של זמני הלחימה בגרמנים. מתחמים כגון אנדרטאות היסטוריות ב- Poznań, Gniezno או Kalisz הם בעלי ערך הרב ביותר. 

על הקמת המדינה הפולנית, מספרים מונומנטים היסטוריים הראשונים של Piast, כמה עשרות כנסיות רומנסקיות ושרידי ערים עתיקות. אזורי מגורים יוצא דופן, כגון Czerniejewo, Rogalin או Racot - מאוד פופולריים בקרב התיירים. אם נוסיף לכל זה את המוזיאונים (גם מוזיאונים באוויר הפתוח) הרבים מאוד במחוז זה – נוכל להבין עד כמה האזור הזה יכול להיות מעניין במובן אתנוגרפי. 

הכי הרבה תיירים מגיעים ל- Piast trail. זוהי דרך באורך 155 קילומטר, שמובילה מ- Poznań דרך Ostrów Lednicki ו- Gniezno אל Trzemeszno, Strzelno ו- Kruszwica. עיר הבירה של המחוז ידועה בתערוכות רבות ואירועי ירידים. 

המחוז משתרע על שטח של 29,800 קמ"ר ומאוכלס על ידי 3.3 מיליון אנשים. עיר הבירה של המחוז היא Poznań. בשטחו של המחוז נמצאים 108 ערים וכמעט 5,500 כפרים. המחוז מחולק ל-35 אזורים. 

גבולות המחוז: בצפון הוא גובל במחוזות Zachodniopomorskie ו- Pomorskie, עם Kujawsko-Pomorskie ו- Lodzkie - בכיוון המזרח, עם Opolskie ו- Dolnośląskie בדרום, ובמערב עם Lubelskie. 

התעשייה באזור מפותחת ברמה גבוהה (העיר Konin וסביבתה, Poznań, Kalisz, ו- Ostrów Wielkopolski). אזורים גדולים מאוד תפוסים על ידי החקלאות. סביב העיר Kalisz, Piła, Gniezno, Międzychód ו- Poznań נמצאים אזורים אשר ידועים מאוד בגידול ירקות וגינון. 

המחוז הוא מגוון מאוד מבחינה גיאומורפולוגית. הוא נוצר במהלך התנועה של הקרחונים והתהליכים שלאחר מכן. 

רשת המים מורכבת מהנהר Warta ויובליו. אגמים גדולים ממוקמים בערי המחוז — Zbonshyn, Wolsztyn, Międzychód, Sieraków, Złotów, Wagrowiec ו- Powidz. 

היערות הגדולים ביותר – היער Notecka Forest  ו- Puszcza Zielona. 
על שטחו של המחוז נמצא פארק Wielkopolska National Park, כמה פארקים מטופחים, שמורות טבע רבות (ביניהן המטאור של Morasko - שבר מטאוריט ענק, שנמצא בעומק של 2 מטרים מתחת לאדמה. הממצא המפתיע הזה הוא המטאוריט הגדול ביותר שנמצא אי פעם בהיסטוריה של מזרח אירופה), כמו גם מונומנטים רבים של הטבע, עם התקבצות הגדולה ביותר של אלונים ב- Rogalin ו- Antonin, עצי דולב ענקיים בערים Dobczyce ו- Włoszakowice, כמו גם האבן של św. Jadwigi ב- Gołuchów.

בין המונומנטים ההיסטוריים הרבים, נפנה תשומת לב מיוחדת לאובייקטים ארכיאולוגיים ב- Ostrów Lednicki ו- Kalisz, הכנסייה הקתולית ב- Poznań, Gniezno (הקתדרלה עם דלתות הרומנסקית המפורסמות), Konin, Łódź, ו- Gostyn, הטירות ב- Kolo, Szamotuły, Kornik, Gołuchów, ארמונות בערים Rogalin, Antonin , Czerniejewo, Rydzyna  ו- Pawłowice, בניין העירייה בפוזנן.

ב- Licheń Stary, נבנתה הכנסייה הגדולה ביותר בפולין. ב- Klodawa אתם תוכלו לבקר במכרות מלח ומקדש Kaplica Sw. Kingi.

בעיר Konin ממוקמת אבן דרך העתיקה ביותר בפולין (משנת 1151), וב- Ślesin – שער הניצחון.

המוזיאונים המעניין ביותר של המחוז הם: המוזיאון של הקמת המדינה הפולנית ב- Gniezno, מוזיאונים של Poznaniu: המוזיאון הארכאולוגי, הלאומי, מוזיאון כלי נגינה, ציוד הארמונות ב- Gołuchów, Ćmielów, Kurnik ו- Rogalin, מוזיאון הטבע ב- Puszczykowo ו- סקאנסנים ב- Lednogóra.

בידור תיירותי מודרני באזור הוא: מסלול לתחרות שיט באגם מלטה (Malta) בפוזנן, קומפלקס בריכות שחייה ב- Leszno, מסלול מזחלות קרח אשר פתוח כל ימות השנה ב- Poznań ו... מחוז Wielkopolski  מיניאטורי בעיר Pobiedziska (העתקים מוקטנים של האובייקטים ההיסטוריים המפורסמים).

נכון להיום, Malta  - היא אחד מהערוצים הטובים ביותר באירופה לחתירה, שכל שנה מתקיימים שם שלבים של אליפויות העולם והאירופה בחתירה.
כיום, תושבי העיר קוראים בשם Malta לא רק לאגם, אלא לכל האזור שמסביב: פארק המים הגדול ביותר במזרח אירופה "Termy Maltańskie", גן חיות ענק, הר Malta שבו אתם יכולים לצאת לסקי בחורף, ואשר הופך בקיץ ל- "רכבת הרים ". סביב האגם יש שפע של בתי קפה ומסעדות, ובקיץ בפארקים מסביב לאגם נוסעת רכבת מיוחדת. 

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר