נופש ואטרקציות בפולין
|
מי אנחנו
|
פייסבוק
|
|
שאלות ותשובות
|
הכרת תודה
|
מפה
נופש ואטרקציות בפולין
מחוז Swietokrzyskie
מחוז Swietokrzyskie

זהו אחד מאזורי התיירות האהובים והפופולריים ביותר בפולין. במרכזו של המחוז נמצאים הרי Góry Świętokrzyskie. הם יוצרים רכסים מיוערים, אשר מופרדים זה מזה בעמקים רחבים ושטוחים. גם, מושכות את תשומת לבם של התיירים - מערות מסתוריות ומסלולים תת קרקעיים, שהם מקומות מושלמים לטיולים רגליים. 
הנופים יוצאי הדופן של המחוז הזה תמיד נתנו השראה לאמנים וסופרים. ההיסטוריה של המקומות האלה מוצגת במונומנטים של אדריכלות ותרבות. במיוחד חשובים האובייקטים של תעשייה עתיקה והשרידים של כלים עתיקים, שמגיע לגיל של 5,000 שנים.

המחוז משתרע על שטח של 11,700 קמ"ר, והוא ביתם של מעל 1.3 מיליון בני אדם. בירת המחוז היא עיר Kielce. על שטחו נמצאים 29 ערים ו- 2,800 כפרים, והוא מחולק ל- 14 אזורים.

בצפון המחוז גובל במחוז Mazowieckie, עם Lubelskie  ו- Podkarpackie במזרח, עם Małopolskie בדרום ועם מחוזות Slaskie ו- Lodzkie במערב.

התעשייה במחוז ברמה מפותחת מאוד. יש שם פיתוח של שיש, אבן גיר וגבס. התעשייה נשלטת על ידי תעשיית הברזל ותעשיית הפלדה (Ostrowiec Swietokrzyski), וגם תעשיית מלט ואנרגיה. באזור נמצאים  כורים עשירים מאוד ומסורות מתכת.

פני השטח מאוד מגוונים. את רוב שטחו של האזור תופסים: גבעה Kielecka-Sandomierska ו- Niecka Nidziańska. את הגיוון לשטח מוסיפים גם נהרות כגון Nida ו- Kamienna. 

שטחי היער הגדולים ביותר הם: יער Swietokrzyskie ויער Konetsky. בשטחו של המחוז ממוקם פארק לאומי Świętokrzyski National Park, פרקים מטופחים רבים, שמורות טבע ואתרים. 

בין המונומנטים ההיסטוריים, ראוי לציין את הכנסיות בערים Jędrzejów ו- Koprzywnica, כמו גם את הקתדרלה וכנסיית סנט ג'יימס ב- Sandomierz. המקדש הזה – זו אחת מהכנסיות הרומנסקיות העתיקות ביותר ברחבי פולין. כנסיית סנט ג'יימס מכובדת מאוד בעולם הנוצרי. וזה בגלל שנמצאים שם השרידים של 49 נזירים דומיניקנים שנרצחו על ידי הטטארים בשנת 1260. מהמנזר ניתן לראות נוף מדהים של העיר Sandomierz.

בטירות הפופולריות ביותר תוכלו לבקר בערים Checiny ו- Ujazd.

השבילים הידועים ביותר נמצאים במערה Raj Hohleמערת "גן עדן" נחשבת למערה היפה ביותר בפולין. זה עולם שלם שמסתתר מתחת לפני האדמה. בתוך המערה - נטיפים וזקיפים רבים, אגמים תת קרקעיים והגלדות נדירות בצבע פנינה... המערה התגלתה בשנת 1963 על ידי התושבים המקומיים, וכאשר בשנת 1964 הגיעו לשם הסטודנטים מקרקוב - הם היו כל כך מוקסמים מיפיו של המקום המסתורי הזה, שהעניקו לו את השם "גן העדן".

מעניין לבקר גם במכרה ב- Krzemionki Opatowskie, כמו גם במרתפים של Sandomierz ו- Opatov.

תוכלו להכיר את האדריכלות ההיסטורית הפולנית המסורתית ב- Tokarnia.

באזור ישנו גם שפע של אובייקטים גיאולוגיים: מחשופי סלע, הקארסט, גבישי גבס ענקיים, עמקי נהרות וערוצים יפים.

הבידור המודרני של המחוז - בריכה חדשה ב- Nowiny ליד העיר Kielce, מרכז תקשורת לוויינית ב- Psary.

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר