נופש ואטרקציות בפולין
|
מי אנחנו
|
פייסבוק
|
|
שאלות ותשובות
|
הכרת תודה
|
מפה
נופש ואטרקציות בפולין
מחוז Opolskie, נופש ואטרקציות בפולין
מחוז Opolskie

זהו אחד המחוזות הצעירים הקטנים ביותר – בגודלו הוא קטן פי 4 ממחוז Mazowieckie. בשטחו מתקיימות זו לצד זו תרבויות שונות: פולנית, כמו גם צ'כית, אוקראינית וגרמנית. 
לתיירים מחכים הערים ההיסטוריות היפות: Paczków, Nysa, Brzeg ו- Opole
עיר הבירה של המחוז ידועה בשל הפסטיבל של שירים פולניים המתקיים שם. גם, לא תוכלו להתנגד למשיכה של הטבע בהרי Opawskie ושל פסטיבלים עממיים שונים. 
חשוב גם לציין, שזה אחד האזורים החמים ביותר בפולין.

המחוז משתרע על שטח של 9,400 קמ"ר, והאוכלוסייה שלו עולה על מיליון אנשים. 
עיר הבירה של המחוז - Opole. בשטחו יש 34 ערים ויותר מ 1,500 כפרים. המחוז מחולק ל- 12 אזורים.

במערב המחוז גובל עם מחוז Dolnośląskie, עם Wielkopolskie ו- Łódzkie בצפון, ובמזרח עם Sląskie. הגבול הדרומי של האזור הוא הגבול של פולין וצ'כיה עם כמה מחסומים (Pietrowice, Głuchołazy, Konradow).

המחוז כולל אזורים מתועשות. בשטחו נמצאים פיתוחים עשירים של משאבי מינרלים. התעשייה באזור נשלטת על ידי תעשיית המלט, המתכות, הכימיקלים, האנרגיה, המזון והחקלאות. התעשייה המפותחת השאירה את חותמה על הגאוגרפיה והטבע של האזור.

שטח המחוז הוא מאוד מגוון במונחים של מבנה פני השטח וגיאולוגיה. חלקו הצפוני והמרכזי ממוקמים ב-Silesian Lowland, ובחלקו הדרומי ב- Kotlina Raciborska. 

מדרום ל- Głuchołazy ממוקמים הרי Opawskie, שיהיו מאוד מעניינים לתיירים. אל Opawskie Mountains, מגיעים אלה שהתעייפו מההמולה של הערים הגדולות, ורוצים לתת מנוחה לגופם ולנפשם. פעם, היה שם מכרה כסף, וכיום נפתח במקום פארק ציורי מדהים - Opawskie Mountains Landscape Park, שהנקודה הגבוהה ביותר שלו היא Biskupia Kopa.

הרבה מאוד אובייקטים שיהיו מעניינים לתיירים, נמצאים בקרבת הערים Nysa, Opole, Olesno ו- Brzeg

מסביב ל- Nysa, נמצאים אזורים בעלי ערכים אתנוגרפיים רבים והזדמנויות לבילויים ונופש. ממוקמים כאן ערים עתיקות: 
Nysa  - עם הבניינים ההיסטוריים של העיר העתיקה (קירות אבן, בית המאזניים העירוני) וכנסיות, Paczków, אשר ידוע גם בשם "קרקסון הפולני" - בשל חומות ההגנה והשערים אשר נשמרו באופן מדהים, Otmuchów - שם נמצאת טירת הבישופים שנבנה בתקופת הרנסנס, כמו גם כנסיות עתיקות רבות. 
נמצא כאן גם אגם Otmuchów, ודרומית ל- Nysa  נמצאים הרים Opawskie ומרכזי בילוי הפופולריים -  Głuchołazy, Prudnik, Pokrzywna ו- Jarnołtówek.

מסביב ל- Opole תמצאו גם מקומות בעלי ערך אתנוגרפי. אתרים היסטוריים רבי ערך נמצאים ב- Opole (קתדרלה של הצלב הקדוש, אנסמבל של בתים מתקופת הרנסנס) ובהר סנט אן (Góra Świętej Anny ), אשר מוגנת על ידי המדינה כפארק Góra Świętej Anny Landscape Park, אשר במשך מאות שנים מהווה את המקום החשוב ביותר של עלייה לרגל. 
בצפון-מזרח של Opole, באגם Turawa – נמצאים מרכזי בילוי וספורט מים רבים.

ב- Berkovitsa (אזור אופולה) נמצא מוזיאון הכפר הפולני, והעיר Brzeg ידועה בטירה מפורסמת, שנבנתה על ידי שושלת Piastowie .

סביבותיה של Olesno הפכו לפופולריים במיוחד בגלל כנסיות עץ רבות.
בין אובייקטים בולטים אחרים ראוי להזכיר את Głogówek – בו נמצאת טירה אשר נבנתה בתקופת הרנסנס, Jemielnica – עם המנזר שנבנה במאה ה- 18, ומוזיאון של שבויי המלחמה ב- Lambinowice.

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר