נופש ואטרקציות בפולין
|
מי אנחנו
|
פייסבוק
|
|
שאלות ותשובות
|
הכרת תודה
|
מפה
נופש ואטרקציות בפולין
מחוז Lubuskie

 מחוז Lubuskie

 
זהו אזור עם שפע של יערות ואגמים. הוא מושלם עבור אנשים שנהנים מספורט מים, ציד ודיג
היערות הגדולים ביותר נמצאים באזורים של: Drawska, Gorzów, Notecka ו- Lubuskie , וגם יערות של Dolnośląskie ו- Zielona Góra. יערות אלה מכסים כ -50% משטח המחוז, והאזור נחשב לאזור הכי מכוסה ביערות בפולין
מרכזי ספורט מים הפופולריים ביותר ממוקמים בקרבת האגמים Lagow, Lubniewice ו- Sława. 
 
כרטיס הביקור של האזור – זה אירועי תרבות: קיץ הסרטים ב- Lagow ובציר הענבים ב- Zielona Góra. שני האירועים מושכים אליהם תיירים רבים, ובהחלט יש מה לראות שם!
 
המחוז משתרע על שטח של 14,000 קמ"ר, חיים בו יותר ממיליון אנשים. בירות המחוז הן Gorzów Wielkopolski  ו- Zielona Góra. המחוז מנהלי מחולק ל- 13 אזורים, ועל שטחו נמצאים 42 ערים ו-1,500 כפרים.
 
מחוז Lubuskie גובל בצפון עם מחוז Zachodniopomorskie, במזרח עם Wielkopolskie ובדרום עם Dolnośląskie. המערב הוא גובל בגרמניה.
על גבול המחוז יש כמה מחסומים בערים Świecko, Kostrzyn, Słubice ו- Gubin.
 
התעשייה במחוז מרוכזת רק בערים גדולות.
Lubusz - בירה ההיסטורית של אדמות המחוז, כיום נמצאת מעבר לנהר Odra בגרמניה. בשנת 1945 חלק מאדמות ה- Lubuskie  שנמצאות ממזרח ל- Odra חזרו להיות חלק מפולין.
 
הנוף באזור הוא מאוד מגוון. רכסי סחופת ולהקות של גבעות שונות מחולקים בעמקים שטוחים של נהרות מתקופת עידן הקרח. 
 
ממערב העיר Skwierzyna נמצא האזור הגדול ביותר בפולין של דיונות החוף. 
כמו כן, יש באזור אגמים רבים, ומספרם הרב ביותר שלהם מתרכז באזור של Lagow, Lubniewice ו- Sława. 
בשטחו של המחוז נמצא גם חלק מהפרק הלאומי Drawa National Park , כמו גם הרבה פארקים מטופחים וכמעט 60 שמורות טבע (ביניהן: Słońsk – אחד ממקומות קינון הציפורים הגדולים ביותר בפולין ו- Nietoperek) - בית הגידול הגדול ביותר בפולין של עטלפים במסדרונות התת קרקעיים של Gmina Międzyrzecz.
 
בפרק הלאומי Drawa National Park, גדלים יערות אלון ויערות אורנים מדהימים. דרך הפארק זורמים נהרות Drawa ו- Plotsichna, ובנוסף נמצאים שם עשרים אגמים. האגם Czarne הוא אחד מהמאגרים הנדירים, בהם אין כמעט זרימה של מים בין השכבות, ובשל כך המים בשכבה התחתונה מכילים יותר מינרלים וצפופים יותר מאשר בשכבות העליונות.
   
בין הערים Sulęcin ו- Lubniewice ממוקם שטח Lubniewsko – קומפלקס טבעי מדהים, ששואב את שמו מהאגם Lubniewsko. הבדלים של גבהים בשטח מגיעים לכמה עשרות מטרים, ובערוצים רבים גדלים עצי בוק. נמצאו כאן 300 מינים של צמחים ובעלי חיים רבים. במים הצלולים, פרט לדגים נמצאות גם עלוקות וסרטנים, ובשמיים הכחולים עפים ציפורים נדירות.  
 
במחוז תוכלו לפגוש גם הרבה מאוד מונומנטים טבעיים, ביניהם האלונים בעיר Piotrowice – בהיקף 990 סנטימטר, ובעיר Łęknica – בהיקף של 870 סנטימטר.
 
ציון הדרך ההיסטורי החשוב ביותר במחוז הוא הארמון בעיר Zagan, אחד מארמונות בסגנון הבארוק היפים ביותר בפולין. מבנים יפים אחרים: הארמון ב- Kargowa וטירות בערים Lagow ו- Międzyrzecz.
 
בין הביצורים ההיסטוריים, הכי פופולרי הוא Gmina Międzyrzecz – המבנה ההגנתי הגדול ביותר להגנה בפולין, אשר זמין עכשיו הודות למסלול תיירותי תת קרקעי.
 
כמו כן כדאי מאוד לבקר במצודה בעיר Kostrzyn
 
בין אוספי המוזיאונים אנו יכולים להמליץ על: אוסף של פורטרטים על מצבות ב- Międzyrzecz, האוסף המקורי של שלטי דרכים ב- Witnica ותערוכת אדריכלות עממית בעיר Ochla, ליד Zielona Góra.
לאחרונה נפתח במחוז גם פארק חיות בר, שהוא מסוג של ספארי
 
 
 

Информацию о воеводстве  на русском языке можно прочесть на на нашем русскоязычном сайте о Польше . Так же подробно представлены описания городов района, достопримечательности , рекомендованные и проверенные гостиницы и сельские пансионаты .

 
Все об отдыхе в Польше 
 

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר