נופש ואטרקציות בפולין
|
מי אנחנו
|
פייסבוק
|
|
שאלות ותשובות
|
הכרת תודה
|
מפה
נופש ואטרקציות בפולין
Kujawsko-Pomorskie

 מחוז Kujawsko-Pomorskie 


אזור מעניין זה ממוקם באמצע צפון פולין , ונמצא על הגבול בין שני אזורים היסטוריים, מהם הוא קיבל את שמו - Kujawy ופומרניה (בפולנית: Pomorze). שתי הערים הראשיות, המשרתות כבירות משותפות של המחוז, הן Bydgoszcz ו- Torun .

האזור הוא מקום מושלם לנסיעות בעקבות של ההיסטוריה הפולנית: יש בו המון כנסיות וטירות בסגנון רומנסקי וגותי, אשר היו עדים להמון אירועים היסטוריים.
במחוז נמצאות הרבה ערים, בתוכן ניתן למצוא מספר גדול של מונומנטים היסטוריים ותרבותיים: Bydgoszcz , Grudziądz, Wloclawek, Chelmno ו- Toruń - אחד מהמתחמים העירוניים היקרים ביותר בפולין, שכבר מופיע ברשימת המורשת העולמית של הטבע והתרבות של אונסק"ו. 

אלו שטחים, בהם במשך כמה מאות שנים הצטלבה ההשפעה של הפולנים והצלבנים, שבאה לידי ביטוי בשפע של מבנים הגנתיים מימי הביניים. דרך המחוז הזה, עובר חלק מהמסלול התיירותי המפורסם Piast trail – בו אפשר לבקר באובייקטים פופולריים כמו: שרידי העיר Biskupin, כנסיות בסגנון רומנסקי ב- Strzelno וה- Mouse tower  ב- Kruszwica.


המחוז משתרע על שטח של 18,000 קילומטר מרובע,  ומאוכלס על ידי 2.1 מיליון אנשים. בירת המחוז היא טורון (Toruń ). בשטחו של המחוז נמצאים 51 ערים ומעל 2,500 כפרים. הנהלת המחוז מחולקת ל- 23 אזורים. 
המחוז גובל בצפון עם המחוז הפומרני, בצפון-מזרח עם המחוז ה-  Warmian-Masurian, במזרח - עם Masovian Voivodeship, עם Łódź Voivodeship בדרום-מערב ועם Greater Poland Voivodeship במזרח ומערב. 

המחוז הוא אזור עם תעשייה מפותחת. חומר הגלם העיקרי הוא מלח. התעשייה מרוכזת בערים הגדולות ובעיירות מסביב ל- Barcin ו- Janikowo. 

חלק גדול מהמחוז, במיוחד אזור Kujawsko - ידוע בחוות הכפריות שלו. 

הטופוגרפיה של האזור היא מאוד מגוונת. האזור נשלט על ידי עמקי נהרות גדולים: נהר ה- Vistula , Noteć, Brda ו- Drwęca. כמו כן, ישנם גם אזורי אגמים רבים. 

מרכזי הבילוי הפופולריים ביותר באגמים נמצאים ב- Bachotek ו-Koronowo
מבנה של השטח נוצר על ידי קריחה ומאוחר יותר על ידי תהליכי שחיקה של מים. הנוף נשלט על ידי שורות של סחופות, עמקי נהרות ואגמים. ישנם באזור גם שני מאגרים מלאכותיים – ב- Vistula וב- Brda. 

חלק הצפון-מערבי של המחוז מכוסה בשטחים נרחבים של יערות (Bory Tucholskie). 
אי אפשר גם לא להזכיר, שאת היופי האגדי שלו הכי טוב לגלות בזמן שייט בקיאקים .

בנוסף, בשטחו של המחוז יש כמה פארקים מטופחים, המון שמורות טבע (ביניהן "Cisy Staropolskie im. Leona Wyczolowskiego") ומונומנטים טבעיים, כמו עצי אלון אדירים בהיקף של 940 סנטימטר או סלע של Wojciech הקדוש, שהיקפו כ- 24.5 מטר. 

מעטים יודעים, שבעומק מתחת לפני השטח של האזור נמצאת בריכת מלח תת קרקעית ענקית. משתמשים במאגר זה מספר אתרי נופש באזור. מגדלי מלח מקומיים – הם המבנים הגדולים ביותר מסוג זה באירופה! הקונסטרוקציות הענקיות משמשות לאידוי מלח מתמיסת המים אשר נשאבת מתחת לפני הקרקע. ליד המבנים, נוצר ערפל של מלח, אשר מאוד מועיל לבריאות. 

האתר הארכיאולוגי המפורסם ביותר של המחוז — הוא Biskupin. ניתן לבקר גם באתרים ארכיאולוגיים עתיקים ביותר בערים: Strzelno, Kruszwica ו- Inowroclaw

המקבץ הגדול ביותר של אתרים גותיים היסטוריים נמצא בטורון (Toruń ): בניין עירייה , כנסיות, מצודה צלבנית, המגדל העקום ובתים, שביניהם נמצא הבית שבו נולד קופרניקוס). 
בשפע של מונומנטים יכולים להתגאות גם Grudziądz, Bydgoszcz ואחרים. 

רוב הטירות הפופולריות ביותר נמצאות ב- Golub-Dobrzyń ו- Radzyń Chełmiński

הכנסיות המעניינות ביותר, מלבד המקומות שהוזכרו לעיל נמצאות ב- Mogilno,  Koronowo, Chelm ו- Brodnica

בין הארמונות והאחוזות הרבים בולטים האובייקטים ב-  Lubostron ו- Yablonovy Pomorskie.

בחלק מהמקומות, עושים אירועים היסטוריים – ב- Golub-Dobrzyń ו- Biskupin

בין אובייקטי מיגון, לא תרצו לפספס את המבנים ההגנתיים ב- Grudziądz, Toruń ו- Bydgoszcz

המוזיאונים המעניינים ביותר נמצאים ב- Toruń (בית העירייה וביתו של קופרניקוס), Bydgoszcz (האוסף הגדול ביותר של פולין ציורים של לאון ויצ'ולקובסקי), ב- Włocławek (אוספים אתנוגרפיים של המחוז, כמו גם מוצרים של תעשיית הקרמיקה). 

המחוז מציע לכם גם את האפשרות לנפוש באתרי הנופש ב-Inowrocław  ואחרים.
 

 

О достопримечательностях воеводства, можно также прочитать на нашем сайте на русском языке. Там Вы найдете подробные описания наиболее значимых городов района ( таких как Торунь), рекомендованных и проверенных нами гостиниц и сельских пансионатов и многом другом.

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר