טירת ואבל (Wawel) בקראקוב, Wawel 5, 31-001 Kraków

טירת ואבל (Wawel) בקראקוב

 

אנחנו רוצים להזמין אתכם לבקר באחת האטרקציות החשובות ביותר לא רק בקרקוב, אלא בפולין כולה. 

טירת Wawel  - זה קומפלקס של כמה מבני טירה. עד המאה XVII, קרקוב הייתה בירתה של פולין, וטירת Wawel שיחקה תפקיד מרכזי בחיים הפוליטיים, התרבותיים והרוחניים.

הטירה הראשונה בגבעת Wawel הופיעה במאה ה- 10. והחל מהמאה ה- 11 ועד המאה ה- 17 אלו היו מגורי המלכים הפולנים. 

טירת Wawel נבנתה במקור בסגנון גותי אפל. לאחר השריפה הגדולה, הטירה נבנתה מחדש, אבל בסגנון רנסנס עם עמודים אופייניים, קשתות ועיטורים. 

לשער הראשי של הטירה מובילה דרך רחבה, וישירות מול השער הקדמי תוכלו לראות אנדרטה לתדיאוש קושצ'יושקו.

לאחר שתעברו דרך השער הראשי, תמצאו את עצמכם בחצר הטירה. משמאלכם תהיה הקתדרלה אשר שימשה להכתרה, וכקבר למלכי פולין וגיבורים לאומיים. קתדרלה נבנתה מחדש פעמים רבות, ולבסוף קיבלה מראה בסגנונות גותי, רנסנס ובארוק משולבים.

מראה יוצא דופן תראו בכניסה לקתדרלה - ממש מעל הראש תלויות עצמות של ממותה. הן נמצאות כאן כדי להביא שלום ושגשוג על אדמת פולין. אבל יש שאומרים שיש להן גם יעדים אחרים – בעודן נשחקים בהדרגה הן מקרבות את סוף העולם, אשר יקרה כאשר הן יתפרקו לגמרי. 

כאשר תעברו ליד הקפלות, תיכנסו לחצר הטירה.

בתוך הטירה המלכותית נמצא מוזיאון שבו תוכלו לבקר בחדרים המלכותיים (ניתן לגשת רק כחלק מהסיור), לראות אוסף של אמנות המזרח, את בית האוצר, הנשקייה, כמו גם תערוכה מעניינת "ואוול האבודה" (אם אתם מתעניינים בארכיאולוגיה). 

אטרקציה נוספת של גבעת Wawel  - זו מערת הדרקון. סיפור דרך אגב, הוא די אופייני לאגדות רבות: חי שם דרקון שאכל בתולות יפות... אבל כמו קם לו גיבור שהביס את המפלצת. ביקור במערה משלים את הסיור בטירה המלכותית, משום שהיציאה שלה נמצאת למרגלות הטירה. אך לפני היציאה – אל תשכחו להצטלם עם הדרקון!

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר

חיפוש שורשים משפחתיים בפולין
נופש כפרי חלומי
הסעות,טיולים בעברית,שירותי נהג צמוד בפולין