מוזיאון לספרות ע"ש Adam Mickiewicz - ראשי

 

המוזיאון לספרות של אדם מיצקביץ' – זהו מוזיאון של המשורר הפולני ופובליציסט פוליטי, הממוקם בוורשה. המשימה של המוזיאון היא איסוף ואחסון של מורשת תרבותית וקידום הספרות, המדע והתרבות.


הרעיון של הקמת מוזיאון של אדם מיצקביץ' הופיע בשנת 1948, כאשר במוזיאון הלאומי של ורשה, אורגנה תערוכה לכבוד יום השנה ה -150 להולדתו של המשורר, ביוזמת הביבליוגרף והמחבר של ספרים על מיצקביץ'- אלכסנדר סמקוביץ'.


למוזיאון הוקצו שני מבנים היסטוריים בכיכר העתיקה, שבמשך שנים הותאמו לצרכיהם של אולמות התצוגה. הפתיחה החגיגית של המוזיאון התקיימה בשנת 1952. 

האוסף נאסף לאט, כאשר כתבי יד, המסמכים, הדיוקנאות ומזכרות יקרי הערך הגיעו לוורשה ממדינות שונות. באיסוף התערוכה הייתה מעורבת משפחת המשורר, כמו גם אספנים.


בשנת 1962 המוזיאון הורחב והתפשט לשני בניינים סמוכות. באותו הזמן, המוזיאון הפך לסוג של סלון ספרותי בוורשה. באפריל שנת 1972, התמנה למנהל יאנוש Odrovats-Pienizek, שנשאר בתפקיד זה עד לחודש דצמבר שנת 2009.


בשנת 1974, בנו הצעיר של המשורר יוסף מיצקביץ' תרם למוזיאון דברים אישיים ואת הארכיון המשפחתי. בשנת 1978, האוסף התרחב גם בעזרת בתו הבכורה של אדם מיצקביץ' - מריה.


המוזיאון הספרותי משתף פעולה עם מוזיאונים במדינות אחרות, וזה מאפשר לארגן תערוכות חיצוניות ולספר על מורשת ספרותית פולנית בחו"ל. 


אתם יכולים לבקר באתר המוזיאון בכתובת -  www.muzeumliteratury.pl

מוזיאון לספרות ע"ש Adam Mickiewicz - Rynek Starego Miasta 20, Warsaw, Poland   +48 22 831 40 61

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר

PtaksNest-צימר חלומי לחופשה משפחתית
הסעות,טיולים בעברית,שירותי נהג צמוד בפולין
נופש כפרי חלומי
חיפוש שורשים משפחתיים בפולין