מוזאון ארמון Lazienki-krolewskie על המיים, Agrykoli 1 00-460 Warszawa

מוזאון ארמון Lazienki-krolewskie על המיים

 

מתחם הארמון והפארק ב- Lazienki בוורשה, הוא אחד מהמתחמים העתיקים היפים ביותר מסוגו בעיר הבירה. Lazienki-krolewskie בוורשה – זה מגורי קיץ לשעבר של המלך סטניסלב אוגוסט פוניאטובסקי. הפארק של כמעט 80 דונם - עם עצים עתיקים, עם מספר רב של בריכות ומבנים אמנותיים ברמה הגבוהה ביותר – הם ביטוי לטעמו האסתטי של המלך האחרון של פולין.

היום, Lazienki-krolewskie – זה פארק ענק עם סמטאות ציוריות, תעלות ובריכות, מעוטר בפסלים מרהיבים רבים. בין השדרות של הפרק, בחלקים שונים ממוקמים מבנים ישנים. החשוב ביותר ביניהם -  הארמון על המים, שתפקד בזמנו כבית רחצה של המרשל סטניסלב לובומירסקי. 

הודות למלך האחרון של פולין - סטניסלב אוגוסט פוניאטובסקי - הוא הפך לאחד מהארמונות היפים ביותר בוורשה. בית הרחצה (בפולנית - łaźnia) כבר במאה ה- 17 נתן למקום את השם «Lazienki». 

בזמן הביקור במקום הייחודי הזה, יחד עם הארמון על המים תוכלו לבקר גם ב: 

- ארמון Pałac Myślewicki

- אמפיתיאטרון Stanisławowski

- הבית הלבן

- מבנה Podchorążówka

- Stara Pomarańczarnia

- אובייקטים אחרים.

יופיו של הפארק היה מוערך כבר במאה ה- 14, במהלך חלוקת פולין, כשנבנו בניינים חדשים שאינם הפרו את האחדות של הארמון הקלאסי ואנסמבל הפארק. ההיסטוריה של Lazienki קשורה בקשר הדוק להיסטוריה של ורשה ופולין. בשנת 1960 הקימו כאן את המוזיאון "Lazienki-krolewskie", שהוא כיום סימן ההיכר התרבותי ואמנותי של עיר הבירה.

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר

חיפוש שורשים משפחתיים בפולין
נופש כפרי חלומי
הסעות,טיולים בעברית,שירותי נהג צמוד בפולין