מיבצר-טירה מאלבורק (Malbork), Starościńska 1 82-200 Malbork

מיבצר-טירה מאלבורק (Malbork)

 

מלבורק – היא בירתה העתיקה של המסדר הטבטוני, המבצר הגותי הגדול ביותר באירופה, אשר בשנת 1997 נכנס לרשימה של המורשת העולמית של אונסק"ו.

לא בלי סיבה, טירת מלבורק נקראה "ההר הגדול ביותר של לבנים מצפון להרי האלפים". זהו קומפלקס גותי הגדול בעולם, ששטחו 21 דונם. הטירה נחשבת למבנה לבנים הגדול ביותר שנוצר ביד אדם. 

החל מ- 1 לינואר שנת 1961, נוצר מוזיאון הטירה החדש. זהו מוזיאון רב-מחלקתי של הטבע ההיסטורי-האמנותי. המוזיאון גם מקיים פעילות ארכיאולוגית ב- Powiśle התחתונה, כמו גם חוקר את ההיסטוריה, האמנות והתרבות של אצילי פרוסיה, בהתבסס בעיקר על אוספים שברשותו. 

ברשות המוזיאון נמצאים פריטים ששרדו את המלחמה והביזה אחרי שנת 1945. נכון לעכשיו, 40 אלף פריטי המוזיאון כוללים אוספים יקרים, כמו: אוסף של אלמנטים אדריכליים מימי הביניים, אוסף של כלי ענבר אמנותיים, תצוגה אפקטיבית של כלי נשק ישנים וציוד צבאי, אוסף מטבעות נרחב ועוד. 

מה שנותן פרסום רחב היקף במוזיאון, הן תערוכות הרבות של יצירות מופת מענבר במדינות אחרות. בשנים האחרונות, הם הוצגו במוזיאונים המובילים בגרמניה, בריטניה, פינלנד, שוודיה, ארה"ב ויפן.

 

The source: Polish Tourist Office 

טירת הלבנים היא מקום מושבו הקדום של ראש המסדר הטבטוני – זהו הבניין הגדול ביותר מתקופת ימי הביניים מסוג זה באירופה. הטירה מוקפת חגורות של חומות מגן עם מגדלים ושערים. הארמון של המנהיג הגדול הוא גולת הכותרת של מבני מגורים בסגנון הגותי המאוחר. חדר האוכל הקייצי הייצוגי הוא האולם הפנימי היפה ביותר של הטירה.

כיום בטירה יושב מוזיאון. המבצר נמצא ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו כיצירת מופת של אדריכלות צבאית של ימי הביניים. האטרקציות במקום הם האורעים הפתוחים – כמו המחזת המצור על מָאלְבּוֹרְק, מייצגים אור קוליים, וכן אוספים של פריטים מענבר. 

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר

הסעות,טיולים בעברית,שירותי נהג צמוד בפולין
חיפוש שורשים משפחתיים בפולין
נופש כפרי חלומי