בניין עירייה ישנה בטורון, Rynek Staromiejski 1 87-100 Toruń

בניין עירייה ישנה בטורון

 

העירייה הגותית העתיקה, המתנשאת במרכז כיכר השוק הישן של העיר טורון – הייתה נחשבת פעם לעירייה הגדולה והיפה ביותר בצפון אירופה. החל מהמאה ה-13 התמקמו כאן חנויות ובתי הסוחרים. 

בשנת 1393 מועצת העיר טורון קיבלה את הזכות לבנות בית עירייה חדש. הבתים הישנים מוזגו לתוך כיכר מסיבית עם חצר במרכז. בתחילת המאה ה- 17, נבנתה קומה שלישית, הופיעו מגדלי פינה, ועוצבו האולמות והחדרים הפנימיים.בשנות 1722-1737 העירייה, שנפגעה קשה במהלך המתקפה על טורון על ידי החיילים השוודיים - שופצה.

עכשיו, בבית העירייה ממוקם מוזיאון, שנוסד בשנת 1861. זה הוא המוזיאון גדול והוותיק ביותר בעיר. בקומת הקרקע נמצאת גלריה גותית מפוארת. 

באזור בו היו ממוקמים הדוכנים של האופים בעבר – מוצגים כיום ציורים ופסלים מהמאות ה- 14 וה- 16, שנאספו ברחבי פומרניה מזרחית ושלזיה - שני האזורים הקשורים למסדר הטבטוני חזק כמו טורון.

פרט מעניין - תושבי העיר אומרים שהעיריה היא לוח שנה ענק שלהם. 4 הצדדים של העירייה – זה ארבע עונות, מגדל השעון – זו שנה, 12 אולמות גדולים ו -52 חדרים בבית העירייה – זה כמובן 12 חודשים ו -52 שבועות בשנה. אפילו מספר הימים הוא נכון - כי בעירייה יש סך הכל 366 חלונות, כאשר אחד מהם נפתח רק בשנה מעוברת.  

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר

הסעות,טיולים בעברית,שירותי נהג צמוד בפולין
חיפוש שורשים משפחתיים בפולין
נופש כפרי חלומי