מערת גן עדן Jaskinia Raj, Dobrzączka 26-060 Chęciny

מערת גן עדן Jaskinia Raj

 

 

בנסיעה באזור שְבְיֶינטוֹקְשִיסְקִי (Świętokrzyski), מספיק לרדת מהכביש המהיר E-7 מקרקוב לקיילצה על מנת למצוא את עצמכם באמצע גן עדן - המערה היפה ביותר בפולין.

במשך מאות שנים, הטבע יצר קומפלקס תת קרקעי מרהיב של מסדרונות וחדרים מעוטרים במאות זקיפים ונטיפים היוצרים צורות שונות. לרשות התיירים עומד מסלול תת קרקעי באורך 180 מטר המציג את העולם התת קרקעי הקסום הזה.

(The source: Polish Tourist Office)

מערת "גן העדן" קיבלה את שמה הודות למבנה מושלם של נטיפים שנערמו על שטח קטן יחסית.

המסלול התיירותי מתחיל בביתן, בו הוכנה תערוכת ההיכרות. כאן תמצאו אוסף של דגימות שנמצאו במהלך מחקר ארכיאולוגי וגם אוסף של כלי עבודה שנוצרו על ידי הניאנדרטלים אשר חיו במערות אלה לפני 40 אלף שנה. מוצגים כאן גם עצמות של בעלי חיים פרהיסטוריים.

מאולם התערוכה אתם תעברו דרך מנהרה מלאכותית לתוך המערה. מנהרה זו גם פועלת כשער שמגן על המיקרו אקלים במערה. מאחוריו נמצא "תא המבוא", אליו מתחברים שלושה מסדרונות.

התא הבא "תא הרסיסים" הוא החדר הגדול ביותר של המערה. כאן תוכלו לראות סלעים ענקיים שנפלו מתקרת המערה ולאחר מכן התכסו בנטיפים.

לאחר מכן תגיעו ל- "אולם העמודים", ובו תראו עמודי נטיפים יפים מאוד ויוצאי דופן. על הקירות תמצאו אלמוגים מאובנים, וברצפת האולם אגמים קטנים עם מים מרפאים. כאן תראו גם נטיפים עגולים, הנקראים גם "פניני המערה". 

הלאה המסלול מוביל על פני גשר קטן מעל אגם קטן ב- "היכל נטיפים". כאן נמצאים מאות נטיפים בשלבים שונים של התפתחות, שיוצרים צורות יוצאות דופן. 

החלק הבא של המערה הוא "האולם הגבוה", שגובהו מגיע לשמונה מטרים מעל הכניסה. 

 

הכניסה למערה נפתחה בשנת 1963 וזכתה לפופולריות בשנת 1964. בשנת 1968, המערה הוכרזה כשמורות טבע יחד עם השטח המקיף אותה. מאז שנת 1977, היא הפכה להיות זמינה לתיירים.

 

 

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר

נופש כפרי חלומי
הסעות,טיולים בעברית,שירותי נהג צמוד בפולין
חיפוש שורשים משפחתיים בפולין