טירת Krzyztopor, Ujazd 73 27-570 Iwaniska

 טירת  Krzyztopor

 

טירת Kzhishtopor ב- Ujazd, היא - טירה מהמאה ה- 17, העומדת ליד Opatov. זהו מקום יפה ומסתורי, מוצף באגדות רבות! 

 

אהבתו של הבעלים לסמליות ואסטרולוגיה באה לידי ביטוי בעיצוב של הטירה - היא בנויה על העיקרון של לוח השנה. בטירה יש 365 חלונות (מספר הימים בשנה, עם חלון בגור נוסף), 52 חדרים - כמספר שבועות בשנה, 12 אולמות גדולים - כמספר החודשים ו- 4 מגדלים - מספר העונות. 

 

הבניין מצויד במערכת אוורור וחימום - דרך הקירות הפנימיים סיפקו את החום והאוויר הצח לכל החדרים. עבור הצרכים הביתיים היה מסודר מנגנון הפועל על עיקרון של מעלית, ומערכת ביוב הייתה כמעט מושלמת אפילו בסטנדרטים מודרניים.

 

מעל חדר אוכל בתקרה של אחד המגדלים נבנה אקווריום, שבו שחו דגים אקזוטית.

הקירות היו מכוסים בשיש ובהט - עדיין בחדרים מסוימים תוכלו לראות את השרידים של שיש.

באורוות, מעל מתקני האכלה עבור 300 סוסים הבנויים משיש – הציבו מראות. כך הם פטרו את בעיית התאורה: אור השמש חדר דרך חלון מיוחד והשתקף במראות – כך הוארו האורוות. 

באחת האורוות אפילו עכשיו יש אקוסטיקה כל כך טובה, שבעתיד מתכננים לעשות שם ערבי מוסיקה.

 

בחדרים התת-קרקעיים של המגדל עדיין נמצאת באר מים, עם טעם אופייני של מים, שיש להם תכונות ריפוי. הטירה מלאה במקומות הקשורים לאסטרולוגיה ומגיה, אותם כל כך אהב הבעלים של הטירה. 

 

על פי האגדה, במרתפי הטירה חבויים אוצרות יוצאי דופן - שלוש חביות של מטבעות זהב, כסף ונחושת. עם זאת, את האוצר חבוי מאחורי הדלת משולשת, עליה שומרת רוח רפאים בעלת צחוק שטני. 

 

עבור התיירים פתוחים כמעט כל החדרים והמסדרונות בקומה השנייה של הטירה. באורוות הישנות בהן יש אקוסטיקה טובה מאוד – מארגנים קונצרטים. אוהדי המאות הקודמות יוכלו גם לטייל במנהרות תת קרקעיות.  

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר

הסעות,טיולים בעברית,שירותי נהג צמוד בפולין
חיפוש שורשים משפחתיים בפולין
נופש כפרי חלומי