מוזאון-טירה Łańcucie, Zamkowa 1, Lancut, Poland

מוזאון-טירה Łańcucie

 

זהו אחד מבתי האצולה היפים ביותר בפולין, אשר מפורסם בפנים עוצר הנשימה ומבחר מדהים של עגלות סוסים. מתחם הארמון מוקף בפארק ציורי בסגנון האנגלי הישן, שבשטחו נמצאים ביתנים קטנים ומבני משק.

בפנים בטירת לנצוט תמצאו יצירות אמנות רבות, שהגיעו מאוספים עתיקים ומוזיאונים אחרים.המוצגים העתיקים ביותר הם אוסף של הנסיכה Lubomirska, שהובא ל- Lankut במחצית השנייה של המאה ה- 18. המוצגים האלה שימשו לעיצוב הפנים, כמו גם בחיי היומיום. חלק מהמוצגים המעניינים ביותר נמצאים היום במוזיאון הלאומי בוורשה.

הבעלים לשעבר של הארמון הרחיבו באופן משמעותי את התערוכות, והיום הארמון מתגאה אוספים יקרים של ציורים, רישומים, ריהוט עתיק, כלי נגינה, כלי כסף, פורצלן, זכוכית, בדים וספריית ספרים מדהימה.

שני מבנים מרשימים בסגנון הבארוק עם אלמנטים של סגנון קלאסי מודרני – הם חלק מהמתחם. באורווה הוקצה מקום לסוסים ותערוכת העגלות. כאן תמצאו שני אוספים של כרכרות, שאחד מהם הוא היסטורי עתיק והשני מתקופת מלחמת העולם השנייה. 

ספריית לנצוט היא דוגמא נפלאה לספרייה של ברונים, שנשמרה עד ימינו כמעט במלואה. הספרייה מרהטת בריהוט נוח מרופד בסגנון האנגלי, שהשתמר מאז המאה ה- 19. על המדפים תמצאו אוסף מדהים של יותר מ- 22000 ספרים.

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר

חיפוש שורשים משפחתיים בפולין
הסעות,טיולים בעברית,שירותי נהג צמוד בפולין
נופש כפרי חלומי