נופש ואטרקציות בפולין
|
מי אנחנו
|
פייסבוק
|
|
שאלות ותשובות
|
הכרת תודה
|
מפה
נופש ואטרקציות בפולין
מחוז Małopolskie
מחוז Małopolskie
 
הייחודיות של הטבע, המונומנטים הייחודיים של אדריכלות ומקורות עשירים במים מינרליים – הם אלו שאשמים בפופולריות רבה של ערך הטיפולי והרפואי של המחוז בקרב התיירים. 
כאן נמצא הקומפלקס החשוב של מונומנטים תרבותיים — Kraków – אשר תופס מקום מיוחד בין הערים בפולין
במחוז היפה הזה, נמצאים Tatra Mountains עם בירת החורף של פולין - Zakopane, Pieniny והחלק הגבוה ביותר של הרי Beskidy. כאן נמצא מקום המוצא של האפיפיור יוחנן פאולוס השני ב- Wadowice.
 
המחוז משתרע על שטח של 15,100 קמ"ר, ומאוכלס על ידי 3.2 מיליון אנשים. בירת המחוז היא Kraków. בשטחו נמצאים 57 ערים ו- 5500 כפרים. המחוז מחולק ל- 22 אזורים. 
ממזרח המחוז גובל במחוז Podkarpackie, במערב עם Sląskie ועם - Świętokrzyskie בצפון. בדרום הוא גובל בסלובקיה. יש בו כמה מעברי גבול, לדוגמא:. ב- Pivnich, Niedzica, Jurgów, Lysa Polana, Chochołów ו- Hyzhne. 
 
חלק מהמחוז הוא אזור מתועש. הוא נשלט על ידי תעשיות מתכות, כימיקלים ואנרגיה. המרכזים העיקריים של התעשייה מרוכזים בערים הגדולות. 
 
האזור הוא מאוד מגוון במונחים של מבנה פני השטח. הוא כולל חלקים משלוש יחידות פיזיוגרפיות עיקריות:
Wyżyna Małopolska, Podkarpackie Kotliny והרי Karpacz
שטחים מגוונים ומעניינים מנקודת מבט של הנוף במחוז – החולות של מדבר Bledow, הסלעים הקטנים והעמקים החרותים של Kraków-Częstochowa Upland, הפס הרחב של Karpacz Wyżyna, עם הפריצה המפורסמת של הנהר Dunajec, וחלק הגבוה של הרי הקרפטים (Karpacz) והרי הטטרה (Tatra).
 
הרי ה- Karpacz - הוא ביתם של מרכזים רבים של תיירות הרים וספורט החורף . את הנופשים שבאו בקיץ ללגום מהמים המינרליים המרפאים של המחוז – בחורף מחליפים התיירים עם מגלשי הסקי והסנובורד. רכסי הרים מערביים של הרי הקרפטים - לא גבוהים מאוד, ולכן לעתים קרובות מגיעים לכאן משפחות עם ילדים. לכן, במקומות רבים קיימים שבילים מיוחדים לילדים ולמתחילים. בנוסף, פועל כאן בית הספר לגולשים צעירים: ילדים מגיל 4 ומעלה, עוד מהקיץ לומדים לעמוד על המגלשיים, באמצעות סימולטורים מיוחדים. 
 
במחוז נמצאים 6 פארקים לאומיים:
Babia Góra National Park, Gorce National Park, Ojców National Park, Tatrzańskie National Park, Pieniny National Park ו- Magura National Park  (באופן חלקי).
תוכלו למצוא גם 11 פארקי נוף, 70 שמורות טבע ואתרי טבע רבים (בעיקר עצים בני מאות שנים ותצורות גיאולוגיות). 
כאן העושר של הטבע משתלב עם מספר רב של אתרים היסטוריים, כאשר אחד מהם - האנסמבל האדריכלי של קרקוב ומכרות מלח ב- Wieliczka נכללו ברשימת אתרי המורשת העולמית. 
 
באזור יש הרבה ערים היסטוריות - Kraków , Tarnów , Stary Sacz, המון טירות שהשתמרו היטב — Wawel, Pieskowa Skala, Visnjic, Dębno ליד Brzesko , השרידים היפים ליד Lipovets, הכנסיות והטירות
 
גם מקומות חשובים של עלייה לרגל נמצאים כאן - Kalwaria Zebrzydowska, Shtizhitz, Staniątki, Ludźmierz. 
במחוז יש יותר מ- 80 מוזיאונים שונים, רובם ממוקמים ב- Kraków . הסקאנסנים הגדולים ביותר ממוקמים בערים Nowy Sącz, Zubrzyca Górna ו- Wygiełzów
 
מקומות רבים באזור ידועים בטיפוח של מסורות עממיות. המרכזיים מביניהם - Podhale, Orawa, Spisz וגם כן Lipnica Murowana, Zalipie ו- Tokarnia.
 
בנוסף, תוכלו למצוא באזור 5 מערות המיועדות לביקור בטיחותי, ובתוכן מסלולי הליכה. 
 
עושרו של המחוז – זה המים המרפאים. ל- 18 מקומות יש מעמד של אתרי בריאות, ואלה הפופולריים ביותר: Krynica-Zdrój, Rabka-Zdrój, Szczawnica ו- Muszyna. כדי לשפר את בריאותכם, אתם יכולים לנפוש באחד מבתי המלון הרבים ובתי הארחה , ואתם יכולים לבחור גם אתרי נופש המציעים הידרותרפיה (כל מיני סוגים של אמבטיות ומקלחות לריפוי), טיפול בבוץ וטיפולים רבים אחרים. וכל זה - מוקף בנוף הררי מהמם.
 
 
Информацию о воеводстве на русском языке можно прочесть на на нашем русскоязычном сайте о Польше . Так же подробно представлены описания городов района, достопримечательности , рекомендованные и проверенные гостиницы и сельские пансионаты.  
 
Holiday In Poland
 
 

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר