נופש ואטרקציות בפולין
|
מי אנחנו
|
פייסבוק
|
|
שאלות ותשובות
|
הכרת תודה
|
מפה
נופש ואטרקציות בפולין
מחוז Łodzkie

   מחוז Łodzkie


המחוז ממוקם במרכזה של פולין. הוא מזוהה עם מרכזים רבים של תעשיית הטקסטיל, שהתבססו כאן בגבול של מאות ה- 19 וה- 20. במחוז יש בנוסף מספר רב של מונומנטים היסטוריים ותרבותיים. הפופולריים ביותר בקרב תיירים: Nieborów, Arkadia  ו- Łowicz
אנדרטה אדריכלית בעלת חשיבות בינלאומית זה קומפלקס מנזרים ב- Sulejow וכנסייה ליד העיר Opole - אחד מהאובייקטים הארכיטקטוניים היקרים ביותר שנבנו מעץ בפולין

הבירה של האזור – היא עיר שמלאה במקומות בהם שווה לבקר. היופי יוצא הדופן של Łódź נובע מפרישה, והרחוב המפורסם Piotrkow שהוא אזור סגור בעל ארכיטקטורה מהמאה שעברה. כרטיס ביקור של העיר – בית ספר גבוה לקולנוע עם שדרת התהילה של Łódź הקשורה אליו, וגם כן מוזיאון עם אוסף של אמנות מודרנית. המחוז ידוע גם בתרבות העממית של Łowicz , שעשירה במונומנטים ארכיטקטוניים מעץ.

המחוז משתרע על שטח של 18,200 קמ"ר, ומאוכלס על ידי כ -2.7 מיליון בני אדם. בירת המחוז היא Łódź. על שטחה של המחוז יש 42 ערים ו- 5100 כפרים, והוא מחולק ל- 24 אזורים.

בצפון הוא גובל במחוז Kujawsko-Pomorskie, בצפן ובמזרח עם Mazowieckie, Świętokrzyskie, Opolskie ו- Sląskie מדרום ועם Wielkopolskie במערב. זה הוא חלק היסטורי של Mazowsze, Ziemia Sieradzka ו- Ziemia Lęczycka.

חלק מהמחוז הוא אזור מתועש, שנשלט על ידי תעשיית הטקסטיל (Łódź ), אנרגיה (Bełchatów) ותעשיית המזון. רוב המחוז נמצא בשימוש בחקלאות ובגננות (Skierniewice, Łowicz).

מבחינה גיאומורפולוגית, האזור הוא מאוד מגוון. הוא ממוקם ברצועת Niż Polski אשר נוצרה במהלך ההתקרחות של האזור. במרכזו של האזור עוברות Vistula ו- Odra. הנהרות העיקריים - Bzura ו- Pilica זורמים לתוך ה- Vistula , כמו גם Prosna, Ner ו- Widawka אשר זורמים לתוך Odra. על שטחו של המחוז נמצאים שני מאגרי מים עיקריים — Sulejowek ו- Jeziorsko, שבשימוש רב על ידי תיירים וחובבי ספורט מים.

תשומת לב מיוחדת מגיעה למאגר מים Sulejowek. הוא מוקף ביערות אורנים, בעודו ממוקם בפארק מטופח, שהוא חלק מקומפלקס גדול של פארקים. 
נמצאים כאן גם 11 שמורות טבע ייחודיות. היערות עשירים בעצים בני הרבה שנים, עצי בוק, אדר ואחרים. חיים כאן בסביבות 39 מינים שונים של בעלי חיים - בונים, לוטרות, זאבים ואיילים. ועל ציפורים אפילו לא נתחיל לדבר! כזה מגוון של עולם החי חייבים לראות במו עיניכם. 
אבל במאגר מים Sulejowek  אתם יכולים לא רק להתפעל מהטבע. כאן תוכלו למצוא בילוי לכל אחד. מסביב לאגם נמצאות הרבה אכסניות וקמפינגים, ועבור חובבי ספורט מים הוקם שם מרכז ספורט גדול. חתירה ושיט, גלישת רוח... מה שתרצו. ביערות המקיפים אפשר לרכב על אופניים, להרגיש קאובוי אמיתי בזמן רכיבה על סוסים... או שאתם יכולים פשות לצאת ליער ולקטוף פטריות.
בנוסף, זה גן עדן לדייגים. באגם אפשר למצוא הרבה סוגים של דגים. 

המקומות המעניינים ביותר מבחינת טבע ונוף נמצאים בשמורות טבע, שם תוכלו גם לפגוש מונומנטים טבעיים רבים. בסמוך לעיירה Rawka ממוקם הפארק Bolimów Landscape Park הכולל את יערות Bolimów. 

נופים בעלי ערך (מדרונות תלולים של עמקי נהרות) תוכלו למצוא בפארקים Warta-Widawka Landscape Park.

ליד Warta, ממערב ל- Dzialoszyn נמצא פארק מאוד מעניין - Załęcze Landscape Park. יש שם גבעות גיר מתקופת היורה, מערות מרהיבות, מעיינות רבים, ערוצים, סלעיים, תופעות קרסטיות ומינים נדירים של צמחים.

המחוז הוא גם אדמת לוביץ' הידועה באהבת הפולקלור, אותה ניתן לחוש בזמן של חגים דתיים. Opoczno ופרבריה ידועים גם בפולקלור.

יעד מסורתי לחופשות הוא Spala. בין האתרים ההיסטוריים, שביניהם הטירות הפופולריות ביותר ב- Rawa Mazowiecka, Mazowiecka, Leczyca, Uniejów ו- Drzewica, ארמונות ומבני מגורים של Nieborów, Poddebice, Wolbórz ו- Poddebice, כנסיות אבן בערים Inovlodz, Sulejow),Łask ו- Sieradz, כמו גם כנסיות העץ ב- Wieluń
 
 

 
Информацию о воеводстве на русском языке можно прочесть на на нашем русскоязычном сайте о Польше . Так же подробно представлены описания городов района, достопримечательности , рекомендованные и проверенные гостиницы и сельские пансионаты.  
 
Полезная информация об отдыхе в Польше 

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר