בית-מוזאון של ניקולס קופרניקוס בטורון, ul. Kopernika 15/17 87-100 Toruń

בית-מוזאון של ניקולס קופרניקוס בטורון

 

בשנת 1473, באחד הבתים ברחוב סנט אן, אשר היה שייך לסוחר מקרקוב - נולד ילד, ש- "הזיז את כדור הארץ ועצר את השמש". היום, הרחוב הזה נקרא על שמו, ובבית בו נולד נפתח מוזיאון המוקדש לו. הילד הזה היה - ניקולס קופרניקוס.

הבניין שבו ממוקם המוזיאון, נחשב לאחת מדוגמאות היפות ביותר של האדריכלות הגותית של ימי הביניים בטורון. החלק החשוב ביותר של התערוכה מספר על חייו ועבודותיו המדעיות של קופרניקוס.

נאספו כאן המסמכים, ספרי האסטרונומיה ועבודת חייו של קופרניקוס – ביניהם כתב היד שלו "De revolutionibus orbium coelestium", בו הוא פירט את התאוריה המהפכנית שלו. 

בקומה העליונה של הבית נמצאים דגמים של מכשירים אסטרונומיים ששימשו בימיו של קופרניקוס.

במוזיאון אתם תמצאו מספר תערוכות קבע, שמספרות על חייו של העיר בימי הביניים, על התרבות של מעמד הסוחרים של טורון בזמנו של ניקולס קופרניקוס. חנות הבית משוחזרת, שוחזרו גם החדרים הפנימיים, המגורים וחדרי המסחר. 

בנוסף, מחכה לכם גם הצגה שנמשכת 18 דקות – אינסטלציית אור וסאונד ברקע של טורון של המאה ה- 15. קולו של מרצה ילווה את האורחים ברחובות העיר, ויצביע על כל המבנים, הכנסיות והבתים ההיסטוריים, וידבר על האירועים ההיסטוריים המשמעותיים ביותר. "טיול" ברחובות העיר מלווה באפקטים קוליים – כולל רעש עירוני, קללות הסוחרים והספנים. 

על ניקולס קופרניקוס - קרא עוד 

 

hipl.co.il

© כל הזכויות שמורות לhipl.co.il.

כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.

מאמרי HIPL |  צור קשר | מפת האתר

נופש כפרי חלומי
הסעות,טיולים בעברית,שירותי נהג צמוד בפולין
חיפוש שורשים משפחתיים בפולין